Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Instrukcje. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Instrukcje. Pokaż wszystkie posty

Dancer in magic forest tutorial

(c) tremblin

Hej! Witam serdecznie! Jak mijają wam wakacje? Ja w tym roku jeszcze nigdzie się nie wybrałam i leniuchuję, ale podejrzewam, że w sierpniu gdzieś wyjadę. Dzisiaj umieszczę na blogu instrukcję nietypową, ponieważ nie jest to nic co możecie wykorzystać na szablon albo dodatek do wpisu, ale jako obróbkę/fotomontaż fotografii. Osobiście uwielbiam przerabiać zdjęcia i zawsze gdy znajdę ciekawą instrukcję, to z niej korzystam i coś przerabiam. Dziś chcę zarazić was tą zabawą w przerabianie zdjęć. Znalazłam stronę z świetnymi instrukcjami, jednak są one po angielsku. Przedstawię wam dzisiaj instrukcję właśnie z tej strony, tylko nie korzystam z niej dokładnie krok po kroku, lecz trochę na jej podstawie trochę zmieniałam ją sama. 

(c) Źródło do oryginalnej instrukcji / tutaj

Do wykonania obróbki tego zdjęcia będziemy potrzebować dowolnej wersji photoshopa. Zatem na początku umieszczę wam rzeczy potrzebne do wykonania tego fotomontażu.

Tak będzie wyglądać nasz efekt:




1. Otwieramy zdjęcie lasu w photoshopie i obracamy go w drugą stronę, o tak:


2. Teraz zaznaczamy obszar drzew, pomijając liście i klikamy na filtr > rozmycie > rozmycie gaussowskie


3. Teraz robimy tak jak na obrazkach pomocniczych niżej. Klikamy na kółko pod warstwami i wybieramy "krzywe..." i ustawiamy tak samo lub podobnie jak ja.


4. Teraz w przyborniku wybieramy najpierw rękę do ściemniania i ściemniamy lewą stronę,
 a później pałkę do rozjaśnienia prawej strony.


oto efekt przed i po:


5. Teraz tworzymy nową warstwę Ctrl + shift + n, i kolorujemy na niebiesko cały obszar, ja wybrałam taki kolor #4e6ffd. Następnie wybieramy "nakładka" i krycie na 30%.


efekt przed i po

 

6. Wybieramy teraz kolor #6e9299, i zamazujemy prawą stronę pędzlem. Następnie wybieramy "ostre światło" i zostawiamy krycie na 100%.


7. Teraz otwieramy zdjęcie modelki i wycinam ją dokładnie z tła. Usuwamy następnie tatuaż za pomocą łatki. Jeśli ktoś chce to może go zostawić.


8. Zaznaczamy teraz nogi, ręce oraz twarz modelki i klikamy ctrl + u. Wyskoczy nam okienko z 3 suwakami i drugi suwak ustawiamy na -40.


9. Następnie wybieramy kolor #6e9299 i pędzlem kolorujemy włosy, a następnie ustawiamy na "ostre swiatlo" zrobią się wtedy jasno niebieskie.

10. Teraz znów za pomocą ręki i pałki. Ściemniamy lewą strone nóg i ciała, a rozjasniamy prawą.


11. Teraz wybieramy pędzel w kolorze różoym ja wybrałam ten #ed379e, i malujemy koło dłoni.


12. Ustawiamy na "jaśniej" i dajemy krycie 50%
13. Teraz kopiujemy obrazek światła i ustawiamy pod dłonią.
14. ustawiamy na "Ekran"
15. Teraz bierzemy pngsa z liścmi. Wklejamy go na zdjęcie. Klikamy Ctrl + u i zmieniamy ich kolory na bordowy. Największe liście rozmazujemy za pomocą ręki. 
16. Teraz wybieramy na górze Warstwa > nowa warstwa dopasowania > mapa gradientu
i wybieramy te kolory:


Ustawiamy "nakładka" i krycie na np. 40% i gotowe!

Jak wstawić szablon na bloga?

Większość osób zamawiających to osoby początkujące, które przygodę z blogowaniem dopiero zaczynają. Objaśnię więc bardzo prostą sprawę, która początkowo wydaję się trudna. A mianowicie jak wstawić cały szablon na bloga, który przykładowo zamówiliście u mnie zapakowany.

Zapakowany szablon który pobieracie ze stron lub otrzymujecie zamówienie wygląda tak:


Wchodzimy teraz w ustawienia naszego bloga i klikamy na "szablon"


Po kliknięciu na szablon w prawym górnym rogu mamy takie coś
"utwórz/przywróć kopię zapasową" klikamy na to:


Po kliknięciu wyskakuje na takie okienko. Klikamy na "wybierz plik" i wybieramy szablon w postaci ikony, którą pokazywałam na samym początku instrukcji. Po wybraniu klikamy na "przekaż":


Szablon się załaduje i gotowe! Jest to bardzo proste, powodzenia :)


Obserwatorzy

Layout by Yassmine